ריקודי בטן

ריאיון עם שירי אהרון

תגובות חזור
12
אני רוקדת אצל אילאיל כמעט שנה, פעמיים בשבוע. והגעתי לפה דרך שי (תלמיד של אילאיל), שלמדתי אצלו. שי סיפר לי כמה הריקוד בסטודיו של אילאיל שינה לו את החיים ואמר שאני צריכה לעבור ללמוד אצלה. צריך לדעת ללמד, אמר לי שי, ואילאיל היא הכי טובה בזה, אצלה באמת אפשר ללמוד.
אחרי שיעור בסטודיו אני רגועה וחדה, חדות שמובילה לשקט, אני לחלוטין בהירה עם הסביבה, אני מרגישה כמו ביוגה, מרגישה HIGH כאילו רקדתי טראנס. משיעור של שעה אני מרגישה גם HIGH וגם שקט אדיר. וכל זה משיעור של שעה. שעה שיש בה כל כך הרבה נשיות ורוך.
את השקט שאני מקבלת פה אני מביאה הביתה דרך הריקוד. אני עושה מדיטציה כבר שנים, אבל זה שקט מסוג אחר. הריקוד מכניס יותר חדות וריכוז וחיבור לגוף, דרכו אני מבינה איך הגוף שלי מסנכרן עם הנשיות שלך. בריקוד אני מי שאני באמת, אני לא מייצגת משהו אחר (כמו שלפעמים אנחנו עושים ביום-יום), הגוף שלי כאן מותאם לאישה שבי, למי שאני.
הגדולה של אילאיל היא שהיא מאוד רגישה לסביבה שלה, ושיש לה יכולת הכלה אדירה. היא יודעת להכיל כל אחת מאיתנו עם האנרגיה שלה, יודעת לזהות איזו אנרגיה הרקדנית צריכה לקבל בשביל שהאנרגיה שלה תתפתח למקום יותר עוצמתי. היא מתחברת לכל אחת מתוך העולם שלה, והיא לא מנסה בכוח לשנות דברים. מקבלת כל אחת כפי שהיא. אם למישהי לא הולך בצורה מסוימת היא מבינה אותה מספיק טוב בשביל להנחות אותה בדרך אחרת לפי איך שהגוף שלה עובד.
אילאיל מדהימה ביכולת שלה להוציא את המצוינות מכל אחת. היא גורמת לי להרגיש עוצמה נשית מלאה, גם ממקום של רכות וגם ממקום של שיא סקסיות.
הריקוד של אילאיל מערב את הסגנון הקלאסי (הקליל), והסגנון העממי (הכבד מאוד) והיא משלבת את זה כל כך יפה, כך שהיא בעצם לא בוחרת, בריקוד אחד יהיו לפחות נגיעות משניהם, יכולת השילוב הזו היא נדירה. אילאיל מקפידה שנטעם סגנונות שונים, מוסיקה אחרת, שפות שונות. חשוב לה שהיה כמה שיותר מגוון ונוכל לבחור מה מתאים לנו. ולא רק דרך העיניים שלה ומה שהיא אוהבת
אילאיל מלמדת אותנו להרגיש את הריקוד, לדמיין את הגוף שלנו מבפנים, לדמיין את האגן מבפנים. לא להסתכל על המורה, לראות איך היא עושה את התנועה, איך היא נראית עליה ואז לתקן, אלא להסתכל פנימה.
יש פה בנות מאוד שונות אחת מהשנייה ואת רואה את התהליך על כולן; אחת יותר נפתחה, ואחת יותר מחייכת, ואחת שהייתה מהירה וחדה התרככה – ואת רואה את זה על כל אחת, בריקוד וגם מחוץ לריקוד, ההליכה שלי השתנתה, הליכה מודעת אגן. זו דרך חיים.

אילאיל מקפידה להראות לנו גם מעבר לריקוד, כחלק מתהליך של התפתחות אישית. סרטים, תרגומי השירים, שיעורים של ידע כללי על הנושא, סדנאות חזיות, סדנאות להכרת רקדניות, להכרת היסטוריה, כל מיני דרכים שבהן היא מנסה להרחיב לנו את העולם, שזה לא יהיה מצומצם רק לריקוד. חשיפה לכל התרבות. אני מחפשת את העומק הזה. אצלנו בכיתה כולן מכורות באופן טוטלי מנסות לקבל עוד ועוד מהעולם הזה, מהמוסיקה, מהפילוסופיה, מהמחשבה.

תגובות : ריאיון עם שירי אהרון
למעלה
הוסף תגובה חדשה:
מפת האתר
>