ריקודי בטן

ראיון עם שי

תגובות חזור
12
אני לומד ריקודי בטן כבר שלוש שנים, שנתיים מתוכן אצל אילאיל. אני לומד בסטודיו פעמיים בשבוע, מתאמן הרבה מאוד בבית ומופיע במסיבות רווקות, אירועים וכו'.
בשבילי ריקודי הבטן הם מעין מסע פנימי שבונה אותי, חושף אותי לדברים שהתעלמתי מהם. אני רוצה להיות רקדן מקצועי והריקוד דורש הרבה דווקא מהאדם שבי ולא מהטכני שבי. וזה מדהים, אני מרגיש שאני מתפתח בתור בן אדם יחד עם הריקוד.
יש הבדל גדול בין הסטודיו של אילאיל לבין מקומות אחרים. כל פעם שאני מגיע לסטודיו של אילאיל אני נשאר עם תחושה של תאווה לעוד ידע, בסטודיו אחרים זה היה מאוד נחמד ומאוד כיף אבל באיזשהו שלב הרגשתי שאני נכנס לשגרה, שאין חידוש והתפתחות. בסטודיו של אילאיל התחלתי מאפס, איך שרקדתי לפני שבאתי לפה ואיך שאני רוקד עכשיו זה שני עולמות שונים. פה אני ממש מרגיש שאני לומד.
בעבור אילאיל, ההוראה, הללמד, זה הדבר הכי חשוב בשבילה. המטרה היא לא לחקות את אילאיל, ובפועל, בשיעור, אנחנו לא רוקדים אחריה – היא מראה קומבינציה ואז אנחנו רוקדים לבד. אילאיל לא מלמדת אותנו לרקוד כמוה אלא היא מלמדת אותנו דרך להגיע לתנועה, להתחבר אליה, לחפש אותה בתוכנו, למצוא את הריקוד שלנו, לגלות את הריקוד שלנו האישי. היא מלמדת אותנו לעכל את התנועה ולהגיע אליה, לגרום לנו להבין מתי אנחנו כבר שם, מתי הגענו אליה. היא מלמדת בדרך של תהליך, כי זה תהליך להגיע לתנועה. אילאיל מלמדת איך לחפש, לא מה למצוא.
ריקוד כזה מאוד פותח את האדם, חושף את האדם כמו שהוא, וזאת הדרך הנכונה ללמוד את הריקוד הזה. אילאיל מלמדת אותנו לבנות כוריאוגרפיות משלנו שזה דבר שלא היה לי בשום מקום אחר, היא מעשירה אותנו ברמה התרבותית מבחינת ידע על עולם ריקודי הבטן, על הסגנונות, הפולקלור, על מוסיקה והבדלים בין סוגי מוסיקה. היא נותנת לנו המון וזה מה שהיה חסר לי בכל המקומות, פה אני מרגיש שאני לומד.
אני מרגיש שאילאיל מראה את כל מה שהיא יכולה על העולם הזה. מצד שני היא משאירה מקום להתפתחות אישית, היא לא אומרת לנו מה לעשות היא מאפשרת לנו לגלות לבד.
אצל אילאיל התנועה נובעת היא לא נעשית. היא יוצאת מנקודה וזורמת, אילאיל מלמדת אותנו ע"פ גישה של לשחרר את התנועה ולא לאלץ אותה, לתת לה לקרות.
אילאיל מתייחסת למערכת השרירים של האגן כאל מרכז הריקוד. לא הברכיים, בטן, מותניים, אלא מערכת השרירים הכל כך מתוחכמת שיש באגן. אנחנו מתעמקים במערכת השרירים הזו ומוצאים את הנקודות הכי מיקרוסקופיות שיש שם, מבינים את העוצמה האדירה שיש שם, מבינים כמה עוצמה אפשר להוציא מדברים שלא רואים וצריך לחפש אותם.
ריקודי בטן יכולים להיות ריקוד גס וגרוטסקי אם עושים אותו בכוח, ואם משחררים אותו אז כל הרכות, והעדינות והאצילות שלו יוצאים החוצה.

העבודה מתוך שחרור התנועה היא הבסיס לעבודה בסטודיו של אילאיל ואני לא מכיר עוד מקום שעובד ככה לכן בעיני היא נכס לעולם ריקודי הבטן.

תגובות : ראיון עם שי
למעלה
הוסף תגובה חדשה:
הצעת ייעול: כדי להוסיף תאריך ראיון אני כבר כמה שנים לא לומד ורוקד כבר 3 שנים:)) חוץ מזה מתכוון לכל מילה
אילאילהגב
בעמוד הראיונות הראשי כתוב שהראיונות נערכו בשנת 2006 .
מפת האתר
>