ריקודי בטן

ראיון עם רוני

תגובות חזור
1
אני רוקדת בסטודיו של אילאיל שנה.
ניסיתי שיעורים בכל מיני מקומות אחרים אבל רק אצל אילאיל התחברתי. באתי לשיעור ניסיון וראיתי שיש כאן משהו אחר, משהו אינטימי, המון תשומת לב. אילאיל הייתה הראשונה שראיתי שאיכפת לה מאוד מה קורה לתלמידות ושהיא לא מרוכזת רק בעצמה.
אני רציתי להרגיש את הריקוד מבפנים וזה מה שאילאיל עושה, היא דורשת שהתנועות יגיעו ממקום של שחרור מוחלט. היא מלמדת אותנו לחפש איך התנועה אמורה להרגיש, ולא איך היא אמורה להראות.
יש לאילאיל כישרון להסביר את התנועות בצורה ברורה ומובנת, ע"י השוואה של התנועות לכל מיני סיטואציות, ובאמצעות מטאפורות, והיא מצליחה להסביר כל כך טוב, ולחבר אותנו, אנחנו לא צריכות להתאמץ כדי להבין. היא גורמת לנו להבין שבכל מקרה התנועה לא צריכה לצאת מושלמת, בוודאי לא בהתחלה. זה לוקח זמן וזה בסדר.
ריקודי בטן זה משהו שהוא שלי מבפנים. משהו שגורם לי להרגיש לגמרי אישה, להיות אני. בשיעור הראשון והשני התמקדנו רק בשחרור, זה נתן תחושה שאני יכולה לנשום, באמת לנשום, להיות אישה, עם כל מה שזה אומר וכולל. השחרור מוביל למודעות, אני נעשית מודעת לכל חלק בגוף שלי, זה מדהים להיעשות מודע לכל תחושה באיברים הכי קטנים בגוף שלך, אני מפעילה אזורים שבכלל לא ידעתי שקיימים בגוף שלי, אזורים הכי אישיים והכי נשיים.
זה תהליך שלקח לי זמן, בהתחלה זה היה מוזר, התביישתי, היום אני אוהבת את הבטן, אוהבת את הגוף שלי גם בבית ולא רק בסטודיו.
הריקוד של אילאיל בנוי על גישה של הרחבה, לא של צמצום, מאוד חשוב לה שנתעשר, שיהיה מגוון, ולכן אנחנו זוכים להיחשף להמון השפעות מעניינות וחדשות.
אילאיל יודעת לתת לכל אחת את הביקורת בזמן שלה, יודעת למה היא מסוגלת בזמן נתון, היא לא מעמיסה, היא יודעת מה היא יכולה להגיד לכל אחת במקום ובזמן שהיא נמצאת. היא משווה אותך רק לעצמך. וזה הכל מבחינתי. ברגע שאתה יכול להיות אתה, להשתחרר, מפה אפשר באמת לצמוח, בלי לחץ. צמיחה שנובעת ממקום עמוק, מהבנה של המקור, של מאיפה דברים באים וצומחים.

אילאיל הסריטה אותנו כמה פעמים, וכשהסתכלתי על הבנות בפעם האחרונה הייתי בהלם לנוכח השינוי, לנוכח הרכות שכל אחת מפגינה, לחיבור למוסיקה

תגובות : ראיון עם רוני
למעלה
הוסף תגובה חדשה:
מפת האתר
>