ריקודי בטן

ראיון עם מיה

תגובות חזור
1
אני רוקדת אצל אילאיל חצי שנה, פעמיים בשבוע.
למדתי אצל מורה אחת לפני אילאיל במשך שנה וחצי. אילאיל, כמורה, היא מאוד שונה, והשוני מתבטא במשהו שבכלל לא קשור לריקודי בטן אלא קשור להוראה ככלל - אילאיל מחפשת באופן אישי לכל תלמיד את מה שמתאים לו, את הדרך שלו, מחפשת את הנקודות החזקות והחלשות ומעירה עליהן בהתאם לאדם שנמצא מולה. אילאיל פשוט מניחה את האגו שלה בצד. האגו שלה פשוט לא נמצא בשיעור ואין את זה אצל מורים אחרים, לא נתקלתי בזה בשום מקום. אילאיל מוכנה לתת הכל ולחלוק הכל.
אילאיל מאוד דוחפת, ומפרגנת, ונותנת המון מקום להתפתחות אישית. גם החבר'ה בסטודיו מאוד תומכים, עוזרים, מכניסים לעניינים, זה נדיר שבין רקדנים יש כזה פרגון, זה שילוב של האווירה בסטודיו והאופי של האנשים.
שיטת הלימוד של אילאיל מאוד אחרת, מינימליסטית. בבסיסה עומדת הגישה של למצוא את הזרימה הטבעית של הגוף שלך בלי יותר מידי מאמץ, גישה שמובילה לתנועות הרבה יותר עדינות והרבה יותר אישיות.
אילאיל עוברת ומעירה בצורה אישית, מדריכה כיצד להביא את התנועה ממקום אחר, ואצלי זה שיחרר אזורים שלמים. שינה משהו בכל תפיסת הגוף שלי.
השימוש בהסרטה שלנו בוידיאו ועבודה על מה שאנחנו רואים הוא דבר, שעם כל הקושי שבו, אין כלי שמשתווה לו מבחינה לימודית.
הכוריאוגרפיות של אילאיל מדהימות, היא מאוד רגישה לכל פרט במוסיקה, הריקודים יוצאים נקיים, מעניינים ומשתנים.
לתלמידים מתחילים כדאי מאוד להגיע לסטודיו של אילאיל כיוון שכאן הם יכולים לקבל בסיס נכון כבר מתחילת לימודי הריקוד שלהם. יכולים ללמוד למצוא את התנועות ממקום של שחרור, ממקום של עצמך. הסטודיו הוא מקום גם בשביל מי שלא רוצה להופיע, זה מקום שבו אתה יכול לראות את עצמך, את היציבה שלך, לפתח דו-שיח שלך ושל הגוף שלך – שלא קשור רק לריקוד אלא שנוגע במקומות מאוד עמוקים, לא תמיד פשוטים שלך עם עצמך, ומאפשר לך להתקדם קדימה.
אני עדיין בתהליך של למצוא בתוך הסגנון של אילאיל את הסגנון שלי, כי בעצם כל אחד צריך למצוא את הסגנון שלו. אני מרגישה שהשחרור עוזר לי למצוא את המקום שלי.
תגובות : ראיון עם מיה
למעלה
הוסף תגובה חדשה:
אביבה 0505594051הגב
איפה הסטודיו
מפת האתר
>