ריקודי בטן

ראיון עם עירית

תגובות חזור
1
אני רוקדת בסטודיו של אילאיל שנה וחצי, פעם בשבוע. לפני שהגעתי לכאן לא הייתה לי שום נגיעה לריקודי בטן, מבחינתי זה היה הדבר הכי לא צפוי לעשות. לא התחברתי לריקוד, לסגנון הלבוש, לקונוטציות הזולות, לחשיפה שיש בריקודי בטן. זה היה הדבר הכי מפתיע שעשיתי בחיים. פשוט לעשות ולהידלק.
הגעתי ונשארתי בעיקר בגלל האישיות של אילאיל; הנועם שלה, היחס האישי שהיא נותנת, הקבוצה הקטנה.
אילאיל עזרה לי להבין שכאן הריקוד ואני עוברים תהליך, שכאן מתחילים מצעד קטן וממשיכים בסבלנות לתנועות, לקומבינציות, ולריקוד שלם. זה התחבר לי לתחושה ולרצון שלי לתת לעצמי צ'אנס. אחרי חודש חודשיים עשיתי תנועה והייתי מופתעת מעצמי, והתחלתי להאמין בתהליך.
התהליך האמיתי – הוא שחרור של הראש. כאן הבנתי שהבלתי אפשרי קורה. כאן אני מבינה כל פעם מחדש שכל מה שאני חושבת שאני לא יכולה אני יכולה. היו תנועות שראיתי על אילאיל ולא האמנתי שאי פעם אני אוכל לעשות אותן, והצלחתי. כל ההתייחסות שלי לגוף השתנתה בעקבות הריקוד - הבנתי שהגוף הוא לא בלוק והפסקתי להתייחס אליו כך.
בריקוד יש המון זמן שלי מול הראי, שלי מול עצמי, לראות את עצמי.
עברתי כאן תהליך בשלבים של קבלת הגוף שלי, הבנה שזה מה יש. למדתי לקבל את עצמי גם כשלא מצליח לי משהו. למדתי להניח לדרישה הנוקשה שלי מעצמי לדעת, להצליח. הלמידה הזאת, ההפנמה הזאת מקרינה גם על תחומים אחרים בחיים, עבודה, חברים, הכל, זאת דרך חיים, זה נותן בטחון וכוח לעמוד מול קשיים ופחדים ולהישאר בחיים.
אילאיל היא בן אדם מאוד מקבל, בשיעור השני או השלישי אילאיל אמרה לי – אני רואה בך יותר ממה שאת רואה בעצמך וזה הימם אותי. ההערות שלה נאמרות באווירה טובה, בעדינות היא מקרינה משהו רך ונעים ומקבל. היא מעודדת על כל תנועה שמצליחה, כמו שמעודדים ילד שלומד ללכת. לי זה מאוד עזר להוריד לחץ להיות מסוגלת להיות פחות נוקשה עם עצמי.
השתחררו לי כאן תבניות שאני עצמי הכנסתי אותי אליהן. כאן הבנתי שאני לא מי שחשבתי. התחברתי מאוד לנשיות שלי, נעשה בי משהו יותר עדין ומעודן. הנשיות שלי הפתיעה אותי.
אני רוקדת בשביל עצמי, לא למטרת הופעה אבל שמתי לעצמי מטרה לעשות ערב לחברים ולחברות, אף אחד מהם לא ראה אותי רוקדת או בתלבושת של ריקודי הבטן, אבל אני גאה בתהליך, גאה בריקוד המורכב, ורוצה להראות.

אני אוהבת במיוחד את הריקוד הבלאדי שיש לו את הקצב שלו, את הנשמה שלו, ריקוד קצבי, ארצי.

תגובות : ראיון עם עירית
למעלה
הוסף תגובה חדשה:
מפת האתר
>