ריקודי בטן

ריקודי בטן והריון

תגובות חזור
 
הריון ריקודי בטןמשנת 2008 אני אמא לאביגיל .
ההיריון היה עבורי תקופה מרגשת, תהליך של למידה וקבלה ואהבת השינויים הנפשיים והגופניים.
במשך כל ערב עמדתי מול המראה וראיתי את השינוי,הבטן שגדלה,מרכז הכובד של הגוף משתנה ,זה היה הזמן שלי ביום להתחבר לעצמי ואל הבטן שלי.
 
אל ההיריון הייתי מאוד מחוברת מההתחלה. התחושה הזאת של החיבור לנשיות מאוד מיוחדת בהקשר של הריון וריקודי בטן כשרוב התנועות באופיין מתייחסות לגוף הנשי.אני זוכרת את הרגע שהרגשתי שהגוף שלי משתנה,כמו בכל תחילת שיעור עשיתי חימום לחלקי הגוף ושהגענו לאגן איבדתי לרגע שיווי משקל כשהנעתי את האגן במעגלים.אז הבנתי שכשהגוף משתנה ,הריקוד משתנה והתהליך הזה מאוד מעניין.
 
כמו לרוב הנשים גם לי היו בתחילת ההיריון שינויים הורמונאליים, בחילות ותשישות,הריקוד ממש הציל אותי מהתחושות הלא נעימות האלה. ברגע ששמתי מוזיקה והתחלתי לרקוד,תחושה של רוגע ותנועה שמוכרת לגוף שלי נתנו לי עוגן בכל השינוי הזה שמתרחש בתוכי.
 
כשהתחלתי להרגיש אותה רוקדת בתוך הבטן שלי הכול נהיה יותר ממשי,כבר היה ברור שיש פה עסק עם מישהי שמבינה במוזיקה טובה.שרקדתי היא נתנה לי את הבמה ולא הפריעה ,וברגע שהתלמידים רקדו והסתכלתי זה היה תורה.היא הייתה רוקדת בבטן והייתה לה העדפה לקטעי מוזיקה מסוימים.
 
כל ההריון היה גם מרגש לתלמידי הסטודיו שממש ראו אותי "גדלה" משבוע לשבוע .גם הם שמו לב שהריקוד שלי השתנה במהלך ההיריון מבחינה תנועתית ורגשית.הריקוד שלי שהשתנה בהתאם לגוף החדש,תנועות חדשות ותחושות אחרות שיצאו ממני בשיעורים,כוריאוגרפיות חדשות וכוריאוגרפיות ישנות שקיבלו ביטוי שונה מעצם ההיריון.
 הריון ריקודי בטן
בהריון היתה לי הרבה אנרגיה,עשיתי יוגה וספורט ואפילו רקדתי היפ הופ עד חודש שביעי אבל אין כמו הריקוד המלטף הזה שבו אני מרגישה בבית. רקדתי לאורך כל ההריון ממש עד השיעור האחרון והרגשתי מצוין.בשיעור האחרון היתה הרגשה חזקה שזהו, זה עומד לקרות . תלמידה הביאה יין ,עשינו לחיים ,הרגשתי שאני נפרדת ממשהו בזמן שרקדתי ומצפה לחדש.יום אחרי התחילה הלידה שבה קיבלתי את המתנה הגדולה של חיי.הלידה היתה חוויה מעצימה ,החיבור לגוף בה היה טוטאלי ואיפשר לי ללדת טבעי כמו שרציתי.חזרתי לכושר מהר מאוד ולרקוד וללמד אחרי ששה שבועות בהתרגשות גדולה.ההרגשה היא שונה,אני מרגישה שלמה יותר עם הריקוד.
 


 היופי והייחוד של ריקודי הבטן הוא הזרימה עם האישה וההתפתחות שלו עם החיים שלה .ילדה שהופכת לנערה, אישה אמא וסבתא , הריקוד משתנה בהתאם  לגוף, לנפש ולחוכמת החיים, לאורך חייה של האשה.הריקוד הוא חלק מהחיים והוא החיים.

 עוד באתר:

 

תגובות : ריקודי בטן והריון
למעלה
הוסף תגובה חדשה:
מכוער
אקדמיות בטןהגב
צ אקדמיות בטן מ ה:-) אקדמיות בטן ט ו
אילאיל את רוקדת יפה ..ואת יפה ..מה באמת את אמא איך קוראים לבת או לבן שלך ? ומתאים לך ליהיות אמא אהבתי את הסירטונים שלך תמשיכי כך לירקוד בהצלחה !
وجه جميل وضحكة جنان وجسم ميثر ورقص نار بحبك
מרגש, מקסים ומעוררה השראה. הרבה נחת מגידול אביגייל ואחינעם.
דניאלההגב
אילאיל,חוויה קסומה לקרוא ולראות אותך בהריון-הנשיות בכל יופיה.
לא יכולת להסביר את עצמך יותר טוב. תענוג לקרוא את המילים שלך, הן הופכות למוחשיות ומעוררות את כל הזיכרונות כמו תמונה חיה. תענוג לדעת שההריון העצים את מה שכבר היה חזק לפני כן.
איזה יופי אילאילהגב
מדהים לראות ובעיקר להרגיש את התהליך שעברת צמרמורת של יופי וקסם עוברת בתוכי לקרוא את כל מה שכתבת אוהבת מיכל מהצפון
אביגילהגב
איך לא הכרתי אותך בהריון. מעוררת השראה והכי אישה שיש...מדהימה בעוצמותייך.
חבל על הזמןהגב
רק מלראות את התמונות בא לי להכנס להריון (ואני גבר...)
מפת האתר
>